jaro

Montessori šílenství

Každá doba má své hity, typické stravovací návyky, které jsou považovány za normální či zdravé. A také výchovné metody a knihy. Dnešní doba je dobou Montessori. Nemáte výukové hračky s tímto označením? Budete mnohými matkami vyloučeni ze společnosti.

Je to styl

Myšlenka Montessori vzdělávání dětí je veskrze dobrá, bohabojná a pro děti opravdu přínosná – Marie Montessori vytvořila na počátku minulého století výchovně vzdělávací program, který má za úkol přirozenou podporu dítěte při rozvoji svých znalostí a dovedností, tyto aktivity by měly dítě bavit, ne je nutit se něco učit. Ale co si budeme povídat, čeho je moc, toho je příliš. Dnes si každý výrobce natiskne na stejné kostičky, které se vyráběly před 30 lety, nápis Montessori, a prodej má zaručen.

Knižní poselství

Aby si dnešní autoři zajistili odbyt své tvorby věnované výchově dětí nebo procesu vzdělání dětí od kojence po dospělce, měli by si zajistit prezenci onoho magického slova ideálně již v titulu knihy. Můžete tedy „vychovat úžasné dítě podle principů Montessori“, pořídit si „100 vzdělávacích Montessori aktivit“ nebo „60 Montessori aktivit pro miminko“, ale jaksi bez tohoto magického slova byste zjistili, že jde pořád o to stejné. Rozvíjet dítě lze přeci i bez magického fashion slova. Nebo už možná ne.

Pochvala

Až příště budete se svým dítětem běžně utírat nádobí, pochvalte se, jakou krásnou a inspirativní náplň dne jste mu právě nachystali. Samozřejmě v souladu s Montessori - to byla vaše inspirace.

Abyste byli „Monte“, na Facebook si umístěte:

• fotku dítěte s dřevěnou hračkou
  • fotku dítěte malujícího prstovými barvami, na věku nezáleží

Nádherná idea. Ovšem trochu zfanatizovaná. Škoda, nemyslíte?

Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek