jaro

Sir David Attenborough – otevřete knihu a žasněte!

Málokdo toho pro popularizaci přírodních věd za poslední dlouhá desetiletí vykonal více než tento úctyhodný muž a známý autor, narozený ve dvacátých letech minulého století.

Nová kniha

Ku příležitosti 40. výročí prvního vydání knihy Life on Earth, Život na Zemi, byla v roce 2018 vydána anglická verze knihy pod stejným názvem, do které autor vložil nové moderní vědecké poznatky z celé naší planety. Dozvíte se tak i podrobnosti o zjištění, že ptáci jsou dinosauři, detaily o biodiverzitě i vymírání živočišných druhů. Zahrnuty jsou i vědecké objevy na poli evoluční biologie, díky kterým jsme schopni číst genomy s lehkostí a rychlostí.

Styl Davida Attenborougha

Nová kniha, podobně jako celý koncept popularizace vědy, je založena na jedinečném stylu svého autora – má za úkol informovat, vzdělávat a bavit. A k tomu je také nutné přidat, že má za úkol také inspirovat. Jako stříbrná nit se celou knihou vine myšlenka dopadu antropogenního působení na biodiverzitu a klima na naší planetě. Kritika knihy tvrdí, že za poslední desetiletí byly učiněny významné objevy na poli objevování bakterií, ovšem autor knihy uvádí, že tyto důležité objevy nejsou pro širokou veřejnost příliš čtivé.

O autorovi

Sir David Attenborough je britský přírodovědec a popularizátor vědy, je také režisér, scénárista a dokumentarista působící již od 50. let v BBC. Zkoumá život na planetě Zemi a snaží se o předání vědeckých poznatků široké veřejnosti.

Nejznámější dokumenty:

  • Život na Zemi (1979)
  • Živá planeta (1984)
  • Planeta Země (2006)
  • Modrá planeta II (2017)

Znáte Davidovy dokumenty? Četli jste některou z jeho doprovodných knih?Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek